Jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, a jednocześnie kurortem mogącym pochwalić się ogromną popularnością. Zakopane, nazywane często stolicą Podhala, kusi piękną okolicą oraz niepowtarzalną atmosferą. Ponieważ w mieście tym turystyka jest podstawą gospodarki, turyści mogą tu liczyć na dogodne warunki pobytu o każdej porze roku. Miłośnicy pieszych wędrówek chętnie zaglądają tutaj latem, z kolei w okresie zimowym Zakopane otwiera się na miłośników białego szaleństwa.

 Jakimi atrakcjami ten kurort przyciąga najmocniej? Dlaczego warto postawić na wypoczynek na jego terenie? Oto kilka wskazówek dla tych, którzy do podhalańskiej stolicy wybierają się po raz pierwszy.
Kto znajdzie nocleg w Zakopanem, ten na nudę z pewnością nie będzie mógł narzekać. Ten górski kurort to liczne atrakcje oraz wiele ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu. W jaki sposób można tu wypoczywać? Możliwości jest wiele, a szeroka oferta wypoczynku sprawia, że u stóp Tatr każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Apartament w centrum miasta to idealna propozycja dla tych, których kusza Krupówki, zakopiańskie wille oraz Gubałówka, znana z pięknej trasy spacerowej i niezapomnianych widoków na Tatry. Co warto zobaczyć w mieście? Wiele uroku ma stary cmentarz, na którym spoczywają osoby wyjątkowo zasłużone dla Zakopanego. Kuszą też takie wille, jak Atma czy Harenda. Te cenne zabytki drewnianej architektury mają wiele uroku, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie poświęcają im swój czas. Muzeum Tatrzańskie to kolejna atrakcja, która zasługuje na uwagę. Ta placówka jest wyjątkowo chętnie odwiedzana przez tych, którzy chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii Podhala, a jednocześnie zapoznać się z przyrodniczym bogactwem pobliskiego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Kusi on piękną scenerią, a wycieczki po jego terenie to nie lada gratka dla każdego przyrodnika.


Zakopane to również doskonała baza wypadowa dla tych, którym marzą się dłuższe wycieczki w Tatry. Bliskość malowniczych dolin, takich jak Dolina Chochołowska czy Dolina Kościeliska, możliwość wędrowania po Nosalu – oto atrakcje, z których goście wypoczywający w Zakopanem korzystają bardzo chętnie. Dla wielu osób ciekawym celem wyprawy jest Giewont, kusi też Kasprowy Wierch. Zimą dodatkową atrakcją stają się stoki narciarskie, dzięki którym i miłośnicy sportów zimowych mogą w stolicy Podhala spędzić czas zgodnie ze swoimi preferencjami. Warto też pamiętać, że Zakopane i okolice to ciekawy kierunek dla miłośników rowerowych wycieczek oraz basenów termalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here