Nie ma wątpliwości, że Polacy kochają góry oraz miejscowości leżące u ich podnóża. Wydaje się, że wciąż najpopularniejszą miejscowością turystyczną w polskich górach jest Zakopane. Nie ma co się zresztą dziwić, jest to z całą pewnością jedno z najciekawszych polskich miast górskich, znajdujące się w wyjątkowo interesującej lokalizacji.

Wycieczki w Tatry

Szczyty najwyższego pasma górskiego w kraju można zdobywać startując z różnych miejsc. Jednakże, nigdzie nie rozpoczyna się tak wiele szlaków jak w Zakopanem. Z centrum miasta można rozpocząć wędrówkę na najwyższe szczyty, nie brakuje również szlaków prowadzących łagodnym podejściem do nisko położonych polan. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, nie brakuje tras dla alpinistów, jak i dla spacerowiczów.

Niewątpliwie, im bliżej centrum Zakopanego, tym więcej szlaków. Stąd też dobrym pomysłem jest wynajęcie apartamentu czy też pokoju hotelowego w centrum miasta. Na obrzeżach nie jest już aż tak komfortowo, trzeba wtedy często podjeżdżać pod wyjście na szlak samochodem, co bywa kłopotliwe. Po pierwsze, w sezonie w Zakopanem i w okolicach często powstają korki. Poza tym, pojawia się także problem z tym gdzie zostawić samochód. Parkingów jest co prawda dużo, jednak szybko się zapełniają, ponadto, w zasadzie wszystkie są płatne. Lepiej więc nie poruszać się po mieście samochodem, lecz ruszać na szlak pieszo ze swojego apartamentu.

Jak i gdzie szukać noclegu?

Kwestia wyboru noclegu to często dosyć trudna sprawa. Jest ich co prawda bardzo wiele, jednak również turystów przyjeżdża do Zakopanego mnóstwo. Z tego też względu, rezerwacji trzeba dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę czasem również uda się znaleźć coś ciekawego, jeśli akurat ktoś zrezygnuje z rezerwacji w ostatnim momencie. Jednakże, jest to pewne ryzyko, gdyż może się okazać, że na dzień przed przyjazdem do miasta dostępne będą już tylko mało atrakcyjne miejsca noclegowe.

Warto również zauważyć, że różnice w cenach noclegów w Zakopanem bywają bardzo duże. Warto więc dobrze się rozglądnąć i poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie noclegu, aby znaleźć coś w atrakcyjnej cenie. W centrum miasta najczęściej noclegi są nieco droższe, ale spokojnie można też znaleźć apartament czy pokój hotelowy w całkiem przystępnej cenie.

Wydaje się, że wybierając się w Tatry warto również skorzystać z wyszukiwarki i porównywarki miejsc noclegowych. Są to portale internetowe, na których można znaleźć dziesiątki miejsc noclegowych w danym mieście i porównać ich ceny. W dodatku, pozwalają one na poznanie opinii klientów poszczególnych apartamentów czy hoteli. Porównywarka ponadto pokazuje ceny konkretnego apartamentu z różnych portali. Rzecz w tym, że czasami to samo miejsce noclegowe jest dostępne w kilku miejscach po różnych cenach. Warto więc nieco się wysilić, aby nie przepłacać.

Apartament czy hotel?

Kolejna sprawa to decyzja odnośnie tego, czy spać w apartamencie, czy może jednak w hotelu. Zależy to rzecz jasna od indywidualnych preferencji gości i od tego w jakich warunkach lubią wypoczywać. W hotelu zapewnione są posiłki oraz sprzątanie pokoju, co z pewnością jest bardzo wygodne. Jednakże, niektórzy zdecydowanie bardziej cenią sobie dużą przestrzeń apartamentów. Pokoje hotelowe zwykle są jednak o wiele ciaśniejsze.

Bez wątpienia, apartament w Zakopanem to lepsze rozwiązanie dla osób, które samodzielnie przygotowują posiłki w czasie wakacji. Szeroka i funkcjonalna kuchnia w wysokiej klasy apartamencie pozwala na wygodne przygotowanie posiłku. Jest to z pewnością duża oszczędność, gdyż samodzielne przygotowanie obiadu czy kolacji zawsze wychodzi ostatecznie taniej, niż kupno posiłku w restauracji. Niewątpliwie, samodzielne przygotowywanie posiłku jest dobrym rozwiązaniem, jeśli podróżuje się z całą rodziną. Rzecz w tym, że kupno posiłków dla kilku uosób może być naprawdę bardzo kosztowne.

Zakopane jako centrum rozrywkowe

Wiele osób przyjeżdża do Zakopanego z tego względu, że kochają Tatry i chcą jak najwięcej chodzić po górach. Jednakże, Zakopane jako miasto także ma wiele do zaoferowania. Niewątpliwie, jest to bardzo atrakcyjne centrum rozrywkowe, pełne lokali w których można miło spędzać czas do późnej nocy. Warto zauważyć, że lokale w Zakopanem jak i ulice miasta są zapełnione w zasadzie przez cały rok. Turyści przyjeżdżają tu bowiem zarówno w lecie jak i zimą.

Ponadto, wybierając się do Zakopanego nie można po prostu nie wybrać się na Krupówki. Ciekawą atrakcją jest również z pewnością zobaczenie imponującej skoczni narciarskiej, tak zwanej Wielkiej Krokwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here