Wszyscy wiemy, że literatura ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i przyczynia się do ich edukacji. Co ciekawe to, czy czytasz książki, może wpływać również no to, czy odniesiesz w życiu sukces.

Wielkie, prestiżowe korporacje coraz częściej inwestują w firmowe biblioteki dostępne dla wszystkich pracowników. Ten trend nie jest bezzasadny. Motywowanie pracowników do czytania książek przekłada się na ich wyniki, tym samym pomagając w rozwijaniu ich karier. Jest to również świetny sposób na podsunięcie pracownikom książek, które sami uważamy za wartościowe, a wiedza w nich zawarta może przyczyniać się do lepszej pracy zespołu. Pracownicy mogą również wymieniać się spostrzeżeniami o przeczytanych książkach i wzajemnie je sobie polecać.

Aż 86% bogatych ludzi uwielbia czytać książki i często po nie sięga. Jest to jedna z form spędzania wolnego czasu wśród osób, które pną się wysoko po szczeblach kariery, niezależnie od dziedziny, w jakiej się specjalizują. Natomiast tylko 5% ludzi, zarabiających znacznie mniej ma wypracowany nawyk czytania. Oczywiście samo czytanie książek nie zapewni nam sukcesu. Składa się na niego wiele czynników, jednak czytanie może nam w nim bardzo pomóc. Wspomaga naszą wyobraźnię, co czyni nas bardziej kreatywnymi i sprawia, że myślmy nieszablonowo i łatwiej nam rozwiązać stawiane przed nami problemy. Z lektury możemy uczyć się również umiejętności miękkich, obecnie tak potrzebnych w biznesie. Inteligencja emocjonalna wpływa na nasze kontakty z klientami i współpracownikami, czyniąc relacje głębszymi i bardziej wartościowymi. Wzmocnione kompetencje językowe pozwalają nam łatwiej ubierać w słowa nasze myśli, klarowanie formułować komunikaty co również pomaga w naszych kontaktach interpersonalnych. Łatwiej nam również argumentować nasze stanowisko, a tym samym przekonać kogoś do swoich racji. Kolejną niepowtarzalną zaletą książek jest oczywiście wiedza. Mimo tak dużej popularności Internetu i Wikipedii nie ma drugiego tak pewnego źródła informacji, jak książka. Dzięki niej możemy poszerzać wiedzę w interesującej nas dziedzinie, co pomoże osiągnąć w niej mistrzostwo.

Książka nie jest tylko dla osób, które mają dużo wolnego czasu. Każda zapracowana osoba może sobie pozwolić na chwilę w jej towarzystwie. Naprzeciw wychodzi nam technologia. Większość książek jest już dostępnych w wersji audiobooka, co pozwala słuchać ich jadąc samochodem do pracy, czy wykonując inne, mało absorbujące czynności biurowe. Książki, które można mieć przy sobie zawsze, w formie e-booka, bez konieczności noszenia ciężkich tomów, pozwalają czytać wszędzie i o każdej porze za pomocą telefonu. Już nawet niecałe 30 minut dziennie może dać spektakularne efekty. Czytanie jest z pewnością bardziej produktywne niż oglądanie telewizji czy przeglądanie Facebook, a może być równie interesujące. Jaką książkę dzisiaj przeczytasz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here