Wielu z nas kocha polskie Tatry. Wspaniałe widoki zapierające dech w piersiach to tylko jedne z nielicznych zalet tego magicznego miejsca. Można poczuć się wolnym od wszystkich nurtujących nas problemów, otworzyć się na piękno natury, spędzić czas nie tylko aktywnie wędrując po górskich szlakach ale także wprowadzić trochę romantyzmu z „drugą połówką” spacerując wieczorem po Krupówkach.
Wiadomym jest, że po dniu pełnym wrażeń należy zadbać o odpowiedni nocleg w Zakopanem. Oczywiście, znajdzie się coś dla mniej i bardziej wymagających. Osoby spędzające cały dzień na szlaku, zdobywając coraz to nowe szczyty szukają miejsca „przelotnego”, często tylko na jedną noc, spędzając noc w schronisku lub w pomniejszych noclegowniach, po to aby z samego rana wyruszyć ponownie na trasę.
Bardziej wymagający, których nie zadowoli już zimna woda w schronisku myślą nie tylko o zwiedzaniu tatrzańskiej natury ale także o wyższych standardach pobytu. Co bardziej do tego się nada, niż apartament pod postacią góralskiego domku z bali ? Z zewnątrz drewniany dom, wykończony typowo dla architektury tego regionu. W środku zaś wyposażenie które spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających lokatorów.
Nastrojowy kominek, wygodne fotele przed nim, w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, zmywarka, kuchenka, mikrofalówka) oraz salon z telewizorem na parterze to tylko niektóre z udogodnień. Największą popularną atrakcją jest jednak duże łoże małżeńskie na poddaszu, które kusi nie tylko rozmiarem ale i usytuowaniem w pokoiku z oknami dachowymi skierowanymi wprost na majestatycznie wyglądające Tatry Wysokie z jednej strony, podczas gdy z drugiej, wyłania się pięknie oświetlona Gubałówka, miejska góra słynąca z restauracji, punktu widokowego, małego wyciągu, a także małej plaży usypywanej w okresie letnim.
Wszystko to osadzone w samym centrum tej urokliwej miejscowości. Pozwala to na łatwy dostęp do przystanków busów przewożących turystów na Kiry, dolinę Chochołowską, dolinę Kościeliską oraz nad Morskie Oko, czyli najważniejsze i najbardziej popularne szlaki od których zaczyna się każda górska przygoda. Ale nie tylko! Pozwala także na bezproblemowe zwiedzanie „starówki” Zakopanego, tętniącego wieczorami życiem, pełnym straganów z lokalnymi przysmakami, pamiątkami, tematycznymi restauracjami miejsca.
Dlatego też osobiście pragnę polecić taką równowagę pomiędzy bazą wypadową dla osób aktywnych a urokliwym, domowym zaciszem dla osób preferujących kontakt ze swoistą kulturą tego miasta. A to wszystko wśród wspaniałych, górskich widoków!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here