Większość kobiet najchętniej oddaje swoje włosy w ręce dobrego, sprawdzonego fryzjera, do którego chodzi regularnie. Zdarza się jednak, że jakość usług w ulubionym salonie fryzur po jakimś czasie spada. Jeśli ulubiony stylista przeprowadził się do innego miasta, ceny stały się nieprzyzwoicie wysokie lub przestałaś być zadowolona z fryzur, z jakimi wychodzisz z ulubionego salonu, to oznacza, że przyszła pora na zmianę fryzjera.

Jak znaleźć dobrego fryzjera?
Poszukiwania dobrego specjalisty, który przez następne kilka lat będzie zajmował się Twoimi włosami, najlepiej zacząć od rozmowy ze znajomymi. Prawdopodobnie większość Twoich koleżanek ma swoje ulubione salony fryzur. Jeśli podobają Ci się fryzury którejś z Twoich znajomych, możesz poprosić o numer do jej fryzjera. Jeśli okaże się, że pracuje on zbyt daleko od Twojego domu lub ceny jego usług są zbyt wysokie, możesz rozpocząć poszukiwania w internecie. Opinii najlepiej szukać na forach internetowych dla kobiet. Użytkowniczki forów o urodzie z pewnością podpowiedzą Ci, w którym salonie w Twojej okolicy możesz spodziewać się profesjonalizmu i znajomości aktualnej mody.

Na co zwracać uwagę przy wyborze fryzjera?
Podczas wyboru fryzjera warto kierować się opiniami innych jego klientek, jednak nie powinno to być jedyne kryterium decydujące o tym, czy chcesz być stałą klientką danego salonu. Ważne jest również to, jak obsługa traktuje klientów – czy stara się poświęcić im wystarczająco dużo uwagi i czy pracownicy są uprzejmi. Przy pierwszej wizycie warto też zwrócić uwagę na atmosferę panującą w salonie fryzur, gdyż może ona wpływać na komfort i efekty pracy zatrudnionych tam ludzi. Jeśli w salonie fryzjerskim pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest niezamieciona podłoga czy zardzewiałe lub brudne narzędzia, to z pewnością nie jest to miejsce, z którego wyjdziesz zadowolona. Czystość i miła obsługa to jednak nie wszystko. Dobre salony powinny zaopatrywać się w kosmetyki najwyższej jakości, ponieważ skład i skuteczność zastosowanych kosmetyków ma duży wpływ na zdrowie i wygląd włosów. Ważnym kryterium przy wyborze salonu stylizacji włosów są ceny – nie muszą one przekraczać wysokości Twoich średnich miesięcznych zarobków, ale wyjątkowo niskie powinny wzbudzić czujność. Cena usługi musi być podana przed wykonaniem usługi – oczekiwanie wyższej zapłaty, niż ustalona na początku, świadczy o nieuczciwości salonu.

Jak poznać dobrego fryzjera?
Pierwsze wrażenie jest często decydujące – w większości polecanych salonów personel proponuje klientom coś do picia, a konieczność oczekiwania na swoją kolej zdarza się niezwykle rzadko. Obowiązkowym elementem każdego farbowania czy strzyżenia jest też mycie włosów – zastosowanie odpowiednich kosmetyków umożliwia ułożenie jak najlepszej fryzury. Podczas pierwszej wizyty u nowego stylisty fryzur powinnaś upewnić się, czy dobrze zrozumiał on Twoje oczekiwania. Efekt końcowy powinien być jak najbardziej zbliżony do tego, o jaki prosiłaś. Doświadczony stylista może zaproponować fryzurę, która będzie lepiej do Ciebie pasować, ale oczywiście nie ma prawa jej wykonać, jeśli się na to nie zgodzisz. Fryzjer powinien sprawnie posługiwać się narzędziami i wiedzieć jaki efekt zostanie uzyskany. Zawsze może się jednak zdarzyć, że coś pójdzie nie tak – kolor różni się od oczekiwanego lub jeden kosmyk pozostał zbyt długi. Jeśli fryzura nie wygląda tak jak powinna, w dobrym salonie można poprosić o darmowe poprawki lub zwrot pieniędzy. Luźna rozmowa podczas stylizacji włosów, może umilić czas zarówno Tobie, jak i fryzjerowi. Nie może jednak być dla niego ważniejsza, niż Twoja fryzura. Również długie rozmowy telefoniczne fryzjera, który w tym samym czasie farbuje, strzyże lub układa Twoje włosy, nie świadczy o nim najlepiej.

Jak najlepiej umówić się do nowego fryzjera?
Większość salonów fryzjerskich daje możliwość zapisania się na wizytę telefonicznie lub osobiście w recepcji. Niektóre z nich oferują ponadto zapisy internetowe. Jeśli nie jesteś pewna, czy wybrałaś dobry salon, najlepiej udać się do niego osobiście. W każdym dobrym salonie fryzjerskim zapisy prowadzone są osobno do każdego pracownika. Jeśli nie wiesz, którego fryzjera powinnaś wybrać, możesz poprosić o poradę w recepcji. Personel powinien odpowiedzieć na Twoje pytania o doświadczenie i certyfikaty każdego z fryzjerów, abyś mogła dokonać najlepszego wyboru. Termin oczekiwania na wizytę u najlepszych stylistów włosów może być trochę dłuższy, niż do mniej doświadczonych. Nie powinno to być jednak pół roku! Nawet najlepsi specjaliści powinni w taki sposób planować swoją pracę, aby mieć czas dla nowych klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here