Potrzeby naszej skóry zmieniają się pod wpływem czasu. Młoda skóra potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji, niż skóra dojrzała. Dobór odpowiedniej metody pielęgnacyjnej, adekwatnie do wieku jest kluczem do pięknej skóry przez wiele lat.

Gdy masz 20 lat
W pielęgnacji młodej skóry najważniejszą role odgrywa dokładny demakijaż. Wiele pań bagatelizuje tę czynność, nie widząc jej bezpośredniego wpływu na stan skóry. Jest to błędne myślenie. Efekty zaniedbań w tym obszarze dotkliwie dadzą o sobie znać, kiedy nasza skóra zacznie się starzeć. Zła dieta, palenie, nadmiar kosmetyków, stres, to wszystko powoduje, że nasza skóra starzeje się szybciej i znacznie mniej estetycznie, niż skóra naszych rówieśniczek. Warto więc dbać o prawidłowe nawyki już teraz, żeby dłużej zachować młodość i piękny wygląd.

Skóra po 30
W tym wieku najczęściej zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki. Dlatego to właśnie w tym okresie kluczową role odgrywają antyoksydanty, zarówno te dostarczane z pożywieniem, jak i nakładane bezpośrednio na skórę. Warto wybierać preparaty bogate w witaminę C i E. Do codziennej pielęgnacji używaj kremu, który zawiera związki wspierające odnowę kolagenu. Nie można również zapominać o kremach z wysokim filtrem, które należy stosować również zimą, ponieważ śnieg ma zdolność do odbijania promieni słonecznych. Słońce w dużym stopniu wpływa na tempo starzenia się skóry. Staraj się unikać opalania twarzy, latem nie zapominaj o ciemnych okularach, jak i kapeluszu z dużym rondem, przysłaniającym twarz.

Pielęgnacja skóry po 40
Skóra po 40, często boryka się z wieloma problemami, będących między innymi wynikiem zaniedbań z młodości. To właśnie teraz zaczynają pojawiać się przebarwienia, nierówności, czasem nawet trądzik. Zmarszczki zaczynają się utrwalać, skóra traci jędrność. Wiele tych czynników jest również efektem nieuniknionych zmian hormonalnych, które zachodzą w naszym organizmie. Bardzo ważne jest dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia, ponieważ skóra dojrzała łatwiej traci wodę. Warto wybierać kosmetyki bogate w lipidy oraz kwas hialuronowy. Kobiet w tym okresie często sięgają również po specjalistyczne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Nie jest to zła droga, należy jednak pamiętać, że ważne jest tutaj zachowanie umiaru, jak i dobór zabiegu odpowiedniego do naszej cery i problemów, z jakimi się ona boryka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here