KSW – czyli konfrontacja sztuk walki to dyscyplina łącząca w sobie różne sztuki walki: boks, kick boxing, judo, zapasy, karate, brazylijskie jiu jitsu i inne. Jest to dosyć brutalna, bardzo nieprzewidywalna i bardzo widowiskowa dyscyplina sportu. Tylko dla prawdziwych twardzieli. Dozwolonych jest w niej bardzo wiele różnych chwytów i technik, między innymi: uderzanie pięściami, kopanie, zakładanie dźwigni.
I właśnie dlatego oglądanie ksw cieszy się w Polsce ogromną i wciąż rosnącą popularnością- ponieważ jest to sport ciekawy, zaskakujący, ostry, nieprzewidywalny, który wyzwala w widzach ogromne emocje. Czasem walki trwają długo, czasem kończą się poprzez nokaut w niespełna minutę! Nigdy nie da się zgadnąć jak dana walka się potoczy i jakim zakończy się rezultatem.
Jednak, wbrew pozorom i wbrew głosom krytyków, ksw nie jest „mordobiciem” bez ładu i składu- obowiązują w nim ściśle określone reguły i zakazy. Niedozwolone jest na przykład: uderzanie w genitalia, w tchawicę, w kręgosłup, szczypanie, drapanie, wsadzanie palców do oczu, uderzanie w tył głowy, plucie, gryzienie, uderzanie głową i inne, powszechnie uważane za nieuczciwe chwyty. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko wyrządzenia prawdziwej krzywdy przeciwnikowi. W ksw obowiązują kategorie wagowe- to także sprawia, że walki są bardziej wyrównane i bardziej uczciwe- i dzięki temu tak dobrze się na nie patrzy.
Ksw to dyscyplina wymagająca od zawodników wszechstronnych umiejętności. Aby wygrywać w walkach ksw trzeba mieć siłę, kondycję, szybkość, zwinność, doskonałą koordynację ruchów a ponadto trzeba wykazać się inteligencją, sprytem i obrać odpowiednią taktykę dopasowaną do stylu walki konkretnego przeciwnika. W ksw nie ma miejsca dla słabych.
W walkach ksw bierze udział bardzo wiele bardzo znanych gwiazd sportów walki: „siłacz” Mariusz Pudzianowski, Mamed Chalidow, Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk a także celebryci tacy jak Trybson czy Popek. Każda transmisja gali ksw z z udziałem gwiazd przyciąga przed ekrany rzesze widzów. I każda taka transmisja jest niemałym wydarzeniem sportowym, nagłaśnianym przez media i wyczekiwanym przez kibiców. Należy też pamiętać, że każda transmisja (zwłaszcza w telewizji, choć dotyczy to także transmisji w Internecie) to dodatkowe pieniądze od reklamodawców i sponsorów przekładające się bezpośrednio na rozwój tego niebanalnego sportu.
Jeżeli interesujesz się walkami ksw infomracje na jego temat znajdziesz bez trudu w Internecie. Są tam na bieżąco publikowane wyniki wszystkich walk, aktualne rankingi ważne informacje i trochę mniej ważne ciekawostki o wszystkich zawodnikach. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę: ksw infomracje a dowiesz się wszystkiego co Cię interesuje. A im więcej wiesz o ksw, tym ciekawsze będzie dla Ciebie oglądanie walk.
Oglądanie ksw nie jest już od dawna wstydliwą, obciachową rozrywką dla mało wymagających. Oglądanie ksw staje się coraz popularniejsze wśród bardzo różnych odbiorców. Co ciekawe w walkach ksw biorą już udział także kobiety.

bhshop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here