Spędzenie wolnego czasu w górskim spa może być znakomitym pomysłem. To najlepsza okazja do zrelaksowania się i odprężenia, a także zadbania o różne duchowe i cielesne potrzeby. Obecnie tydzień lub weekend spędzony w spa nie należy już do szczególnie kosztownych wydatków, dzięki czemu tego typu odnowa biologiczna znajduje się w zasięgu bardzo wielu osób. Zabiegi pielęgnacyjne są niezwykle korzystne dla duszy i ciała, a wykonanie ich w nowoczesnym, górskim ośrodku może mieć dodatkowy, bardzo pozytywny wpływ na organizm. Przed wyborem konkretnego spa w górach warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Z zabiegów odnowy biologicznej podczas pobytu w górach skorzystać można w wielu miejscowościach.

Lokalizacja, zakwaterowanie i posiłki

Wybierając konkretny ośrodek spa w górach, warto mieć na uwadze dogodną lokalizację. Miejsce odpoczynku powinno być oddalone od zatłoczonego centrum i znajdować się raczej na obrzeżach miasta. Jeżeli pobyt spa ma być połączony z aktywnym wypoczynkiem, najlepiej zdecydować się na lokalizację położoną w bezpośrednim pobliżu gór, co pozwoli na pełne skorzystanie z uroków oferowanych przez okolicę. Nie bez znaczenia pozostają warunki hotelowe ośrodka. Zakwaterowanie niekoniecznie musi spełniać wymogi pięciogwiazdkowego hotelu. Ponieważ pobyt w górskim spa sprowadza się przede wszystkim do oddawania zabiegom i spędzania czasu na świeżym powietrzu, kwaterunek powinien po prostu spełniać indywidualne wymagania oraz zapewniać bezproblemowy dostęp do wybranych udogodnień dodatkowych. Dobry punkt spa w górach zazwyczaj uwzględnia także wartościowe i zdrowe posiłki. Warto wybrać taki ośrodek, który oferuje wyłącznie naturalne, organiczne produkty. Bardzo często pochodzą one od lokalnych dostawców, dzięki czemu zawsze są świeże i pożywne, a także niezwykle smaczne. To również najlepszy sposób na spróbowanie wielu słynnych górskich przysmaków.

Wyposażenie spa w górach

Poza dobrą lokalizacją, odpowiednim zakwaterowaniem oraz satysfakcjonującym jedzeniem, dobry ośrodek spa powinien charakteryzować się przede wszystkim warunkami umożliwiającymi przeprowadzenie różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto znaleźć spa pozwalające na zażywanie kąpieli w naturalnych basenach wypełnionych słoną wodą i otoczonych skałami. Można w nich również wykonać zabiegi redukujące i spłycające zmarszczki czy rozstępy, a także zamówić kurację energetyzującą czy peeling całego ciała. Przy wyborze gabinetu odnowy biologicznej warto kierować się dostępnością pakietów uwzględniających zabiegi błotne, hydromasaże czy kąpiele perełkowe. Większość ośrodków spa w górach pozwala również na skorzystanie z sauny, jacuzzi i zwykłych basenów. Standardem jest możliwość wypróbowania zróżnicowanych zabiegów na ciało i twarz. Warto jednak zwrócić uwagę także na ofertę dotyczącą pielęgnacji włosów. Pobyt w górskim spa może znacznie poprawić ich stan, jeżeli ośrodek oferuje specjalną kurację. Może to być na przykład aromaterapia, czyli zabieg polegający na skorzystaniu z pięknie pachnących, kwiatowych kąpieli.

Zabiegi pielęgnacyjne w spa

W górskich ośrodkach dostępnych jest wiele bardzo zróżnicowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Podczas pobytu nie zawsze możliwe jest skorzystanie ze wszystkich. Dlatego warto wybierać przede wszystkim takie, które najskuteczniej odpowiadać będą wszelakim potrzebom duszy i ciała. Osobom na co dzień żyjącym w dużym stresie zalecane są rozmaite masaże relaksacyjne i odprężające, na przykład słynne lomi lomi. Natomiast miłośnicy środków pielęgnacyjnych do skóry z pewnością znajdą w ofercie spa wiele masaży ujędrniających, peelingów, maseczek, zabiegów i kuracji przeciw starzeniu. Miłośniczki nienagannej urody z uwielbieniem oddadzą się także zabiegom związanym z pielęgnacją paznokci u dłoni i stóp, takim jak manikiur i pedikiur. Natomiast kuracjusze pragnący zgubić kilka kilogramów podczas pobytu w górach, powinni zdecydować się na ośrodek uwzględniający zabiegi wspomagające proces odchudzania. Bardzo wielu lekarzy zaleca pobyt spa osobom cierpiącym na rozmaite schorzenia, ponieważ mogą one w ten sposób skorzystać ze zdrowotnej akupunktury, aromaterapii połączonej z masażem czy relaksującego masażu stóp. Świeże, górskie powietrze dodatkowo korzystnie wpływa na proces zdrowienia.

Odnowa biologiczna w górskim spa

Celem odnowy biologicznej podczas weekendowego lub kilkudniowego pobytu w górskim spa jest poprawa zdrowia, wyglądu i samopoczucia. To najlepszy sposób, aby na nowo poczuć się zadbanym i świeżym. Nie należy jednak spodziewać się, że wykonanie pojedynczych zabiegów pozwoli na całkowite usunięcie zmarszczek czy pozbycie się zapasów tkanki tłuszczowej zgromadzonej od wielu lat. Jednak spa w górach może się przyczynić do uzyskania satysfakcji ze skorzystania z luksusowych warunków i oderwania się od codziennej rzeczywistości. Wiele ośrodków spa pozwala na zakup pakietu dla dwojga, dzięki czemu z zabiegów pielęgnacyjnych partnerzy mogą korzystać wspólnie. Po zakończeniu masaży lub wykonaniu skórnej można razem spędzać czas w górach i dotlenić swoje organizmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here